Notifications
Clear all

Zvlaštní defekt printu Help Please  

  RSS
MpxCze
(@mpxcze)
New Member
Zvlaštní defekt printu Help Please

Zdravím, mám problém mám 2 tiskárny a jen na jedné se mě objevil tenhle artefakt a netuším jeslti je to HW problém nebo nějak špatně nastavený wipe nebo retrakce (Vrstvy drží slušně)

Za případné rady nebo nápady děkuji 🙂 

Posted : 02/09/2021 3:03 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
nastavení

Hele těžko říct, nemáš úplně běžné nastavení. Jedeš se širší tryskou a vyšší výškou vrstvy. Třeba je to přiucpané a nestihá to vytlačovat. Nebo to jsou více zvýrazněné stopy po začátku a konci vrstvy dle seam possition. Nemám s tisky takto na hrubo moc zkušeností...

Tiskneš jen jeden model? Máš nastavené tisknout nejdřív externí perimetry, to bych asi u modelu tohoto typu nenastavoval. Tím by model asi trpěl, pokud by extruder jezdil delší vzdálenost mezi vrstvami.

Výška vrstva přes 0.4 mi příjde trochu moc, k tomu máš ještě zvýšenou rychlost tisku.

Celkově jsi toho tam poměnil tolik, že vyčíst z toho co se s čím tluče bude složité. Co kdybys zkusil standartní profil. výška vrstvy 0.35 pro trysku 0.6? Trochu si myslím, že to tvoje nastavení prostě nestačí extruder podávat a heater blok tavit.

 

Posted : 04/09/2021 8:38 am
Zoltan
(@zoltan)
Moderator
RE: Zvlaštní defekt printu Help Please

Ty diry jsou zpusobene filamentem uhnutym do strany nebo chybejicim filamentem? Souhlasim s Milosem, ze vyska vrstvy je hodne vysoka. Jak ti kolisa teplota trysky?

Pokud tam mas neco jineho nez PLA tak to nemusi opravdu stihat natavit filament. Rikas, ze druha tiskarna to zvlada? Tak pak bych zkontroloval topeni a termistory, treba tak, ze bych porovnal rozdily jake ukazuji obe tiskarny pri pokojove teplote.

even an old man can learn new things 🙂
Standard I3 mk3s, FW 3.10.1 RC1, MMU2S, no closed box, Fusion 360, PrusaSlicer, Windows 10
PRUSA MINI FW 4.3.4, Prusa Connect Beta

Posted : 30/01/2022 10:24 am
vladimir.s11
(@vladimir-s11)
Estimable Member
RE: Zvlaštní defekt printu Help Please

Zkus vypálit trysku, může v ní být dobře přilepené svinstvo. A jak vypálit trysku? Vydělej ji, vezmi do kleští a nad plamenem ji pořádně zahřej. Za chvíli začne hořet, ještě chvíli vydrž a pak ji po vychladnutí důkladně očisti a otvor protáhni čistící jehlou.

Posted : 03/02/2022 11:38 pm
Share: