Notifications
Clear all

Více barev v jedné vrstvě tisku  

Page 3 / 3
  RSS
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: Více barev v jedné vrstvě tisku

Nový PrusaSlicer je zatím ve verzi release candidate, k dispozici na githubu. Ale radši to neinstaluj, má novou správu profilů a ten tvůj multicolor, na kterým jsi tvrdě pracoval, by mohl vzít za své.

Zkus třeba jen https://gcode.ws, je to online tool. Vlož gcode a pak vidíš vrstvu po vrstvě, jak se bude tisknout. Vedle obrázku jsou jezdci (scrollbary), dole pro průběh jedné vrstvy, vpravo pro další vrstvu.

Posted : 11/01/2021 12:19 pm
alarmba liked
alarmba
(@alarmba)
Estimable Member
RE: Více barev v jedné vrstvě tisku

Ďakujem za pomoc, určite ten link využijem.

Prusa i3 MK3S

Posted : 11/01/2021 5:32 pm
Denny UL
(@denny-ul)
New Member
RE:

Dle návodu na této stránce jsem také docílil dvoubarevného tisku, tiskárna Prusa i3 MK3S, nastavení prusasliceru: 2 extrudery, multimaterial tisk jedním extruderem, g-kod při změně nástroje M600, tisk proběhne v pořádku, ale při výměně filamentu vždy vytlačí takovou hroudu (v tom obdélníku co si tam samo přidá), neví někdo co s tím?

Posted : 02/12/2021 10:26 am
David
(@david-5)
New Member
RE: Více barev v jedné vrstvě tisku

Hezký den, velmi mě zaujal nástroj v novém sliceru pro výběr ploch tisknutych jinou barvou. Tento nástroj je ovšem dostupný pouze pokud si zvolím profil pro MMU (chápu, že při větších tiscich je to umorne a nepraktické). Přesto by se mi tato funkce v mém projektu hodila, ačkoli zatím nemám MMU. Moje otázka proto zní - je možné použít gcode vytvořeny v profilu pro MMU a přidáním příkazu m600 ho přizpůsobit pro tisk s jedním extruderem? Díky. 

Posted : 02/01/2022 11:05 pm
Martin
(@martin-3)
New Member
RE: Více barev v jedné vrstvě tisku

Ahoj

Já osobně multimateriálovou tiskárnu mám, tak že jsem tohle řešit nemusel, ale mám i druhou MK3, tak jsem to vyzkoušel taky, jak říkáš upravit profil mk3:Nastavení tiskárny_Obecné-obdélník,Možnosti-2Extrudery a Vlastní G-code-obdélník,G-code pro výměnu nástroje-M600. Protože se nejedná o velké množství výměn (předpokládám že to chceš použít na tisk nápisu v prvních vrstvách a pak pokračovat jen jednou barvou zbytek modelu) není potřeba čistící věž, ta se používá u MMU kde můžou být výměny i pětkrát v jedné vrstvě a na celou výášku modelu, proto se nasavuje i množství nateriálu pro konkrétní barvu, aby byla čistá, například jiné množství je při změně z černé na bílou(více materiálu) a jiné z bílé na černou(méně materiálu). Tak že v záložce Nastavení tisku_Více Extruderů-obdélník,Čistící věž zruš první zatržítko Zapnout. Potom ti bude při každé změně nástroje (barvy) odjíždět extruder jako když ti dojde struna. Pozor, první výměna je i po úvodní lince, pokud chceš, můžeš první výměnu (M600)v g-codu smazat.

Takovou tu hroudu jak píšeš ti to může udělat i tak, jako když dojde struna a dáváš další, a při zavádění se tě zeptá jestli je barva čistá.Když to potvrdíš, vytlačí ještě kousek a pak teprve se vrací na místo přerušení. Pokud to necháš tak máš v modelu kaz nebo z něj čouhá kus vytlačeného filamentu. Já si přidržuju pinzetou ten vytlačený kus dokud se extruder nevrátí nad model kde došlo k přerušení a těsně před pokračováním ten kus odtrhnu.

Snad jsem to napsal dost srozumitelně i pro ty kteří to chtějí vyzkoušet a nevědí jak.

Tisku zdar 🙂

Posted : 08/02/2022 4:18 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE:

Potvrzuji, takto jde jednoduše profil upravit. Je to výborné na tisk různých zapuštěných textů či obrázků. Výměnami barvy vytisknout dvě vrstvy (jedna je většinou málo, bývá to průhledné či nedotištěné) a zbytek se už může dojet bez výměn. Naprosto ideální pro tisk více kusů. Například jsem tiskl ony Průša píšťalky s logem (samozřejmě jiným) zatisknutým do hladké stěny. Píšťalek tam dáš dvacet na desku a vlastně udělám za celý tisk 3 výměny. Případně 5-6 když to chci ze spodu i z vrchu.

 

Posted : 08/02/2022 9:07 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: Více barev v jedné vrstvě tisku

Třeba takto...

Posted : 08/02/2022 9:09 pm
Denny UL
(@denny-ul)
New Member
RE: Více barev v jedné vrstvě tisku

Můj pokus o tříbarevný tisk, zadní světla na Škoda 130 RS měřítko 1/8 dle plánku modelář 89sMůj pokus o tříbarevný tisk, zadní světla na Škoda 130 RS měřítko 1/8 dle plánku modelář 89s RC

Posted : 08/02/2022 9:57 pm
Denny UL
(@denny-ul)
New Member
RE: Více barev v jedné vrstvě tisku

Posted : 12/02/2022 7:50 am
Page 3 / 3
Share: