Notifications
Clear all

zaseknutí filamentu v hotendu po prvním tisku  

  RSS
mlk
 mlk
(@mlk)
New Member
zaseknutí filamentu v hotendu po prvním tisku

První PLA tisk po sestavení proběhl v pohodě, při druhém tisku extruder přestal podávat filament, pokusy o jeho vytažení prostřednictvím menu selhaly. Proběhly pokusy o jeho uvolnění otevřením revizních dvířek,  zvýšením teploty na 260 dle návodu, vyčištění trysky přiloženou jehlou, teplota na 270 a snaha o protlačení - nic nepomohlo. Dle návodu tedy rozborka extruderu a vyjmutí hotendu, snaha o náhradu trubičky - filament je stále uvízlý v hotendu.

Prusu jsem kupoval právě kvůli spolehlivosti, tak tohle do úvodu je docela šok. Má někdo nějakej tip? (A ne prosím reklamace hotend atp.).

Dík.

 

This topic was modified 1 month ago by mlk
Posted : 03/06/2022 11:37 am
kUMters
(@kumters)
Estimable Member
RE: zaseknutí filamentu v hotendu po prvním tisku

Ahoj, podľa tých fotiek som si nie istý, že si rozobral ten hotend = za tepla by som odšróboval trysku a následne ešte heatblock od chladiča...

MK3S + MMU2S (@BMG + MOSQUITO), MINI, ANET A8

Posted : 07/06/2022 7:56 am
vladimir.s11
(@vladimir-s11)
Estimable Member
RE: zaseknutí filamentu v hotendu po prvním tisku

Je to tak. Dej hotend zpátky, nahřej ho. Nejdřív zasuň jehlu za tepla co nejhlouběji, třeba to pomůže. Když ne musíš dostat zbytek filamentu ven, a to jde jedině za tepla.  Já to dělám tak, že za tepla vyšroubuji trysku a uvolním kolečka bondtech shora tlačím další filament. Ustřihni si na to kousek, tak cca 10 cm. Ten začne vylézat dírou po trysce a pak tlačím co nejrychleji a když už leze tvrdší tak jej rychle spodem vytáhnu kleštěmi. Když se pak podíváš do hotendu, měla by být díra v něm průhledná. Existuje i drsná metoda. Ale to jen tehdy, kdy se ti to nepodaří. Vydělej trysku, nahřej trysku a zespoda velmi opatrně strč imbus 1,5 mm a lehce otáčej. Tím opakovaně vytáhneš změklá filament ven. A nakonec vytlačíš i ten zbytek filamentu nahoru a vytáhni ho pinzetou. Pozor na poškrábání díry pro filament, je leštěná!!!

Posted : 07/06/2022 8:55 am
Share: