Notifications
Clear all

Kolize - Posunutí vrstev  

  RSS
beranek
(@beranek)
Active Member
Kolize - Posunutí vrstev

Zdravím. Náhodně se nám už nějakou dobu posouvá tisk na MK3. Vše utáhlé a našponované. Tiskárna detekuje nárazy. Materiál Prusa PET. Typujeme to na nárazy do nadměrně vypuštěného materiálu a nabaleného materiálu. Zanáší se okolí trysky. Před každým tiskem ji musíme čistit ručně. Upravit rychlost, teplotu nebo něco jiného?

This topic was modified 3 years ago 3 times by beranek
Posted : 03/07/2019 7:49 am
miroslav.g2
(@miroslav-g2)
Active Member
RE: Kolize - Posunutí vrstev

hmmm, skontroloval by som spravnost nastavenej teploty na extrudery. Taktiez by som pozrel na trysku ci filament pri tlaceni naprazdno (len tak vytlacit cca 10cm) ide plynulo a nekruti sa extremne do stran a tym padom sa nenalepi na trysku. Ak ano je problem s priechodnostou trysky. Potom skontrolovat ci nieje spicka trysky odreta, nema ryhu na spodnej strane pri otvore (vystupe) filamentu. Je mozne ze to sposobuje skrutenie filamentu pri extrudovani a tym padom nanasanim na trysku, stvrdnutim a potom nasledne narazanim na vytlacok, resp sa moze nalatok prilepit o vytlacok a neskor tryska don narazi. 

A este mi napadlo, uz som to tu niekde pisal, ze je mozne ze sa Drivery Trinamatic prehrievaju co sposobuje mikro-reset daneho driveru pre danu os a tym posunutie osi. Skontroloval by som nazaciatok ci je dostatocny priestor nad cipmi (drivermi) v skrinke, ci nie su "zadusene" kablami, mozno sa preto prehrievaju. 

This post was modified 3 years ago 2 times by miroslav.g2
Posted : 29/10/2019 10:01 pm
beranek
(@beranek)
Active Member
Topic starter answered:
RE: Kolize - Posunutí vrstev

Problém byl po půl roce vyřešen. Zdálo se, že můj dotaz nikoho nezaujal, tak jsem to sem nedal. 😊

Máme dvě tiskárny. Mk2,5 co tiskne PLA a Mk3 co tiskne PET. Na obou se to cuchalo a následně tiskárna narážela nebo se vynechávaly vrstvy.

 

U Mk2,5 s PLA jsme začali přimazávat vlákno a problém se vyřešil.

U Mk3 tryska dostatečně nedosedala na svůj držák a rozehřátá hmota nenápadně protékala vnějškem trysky. Po čase se dostala na spodní stranu trysky a neustále tam vytvářela chomáčky, o které tiskárna narážela.

Po zavedení nápravných opatření tiskneme bez problému.

This post was modified 3 years ago by beranek
Posted : 30/10/2019 5:51 am
Pavel Riedl and liked
Pavel Riedl
(@pavel-riedl)
Trusted Member
RE: Kolize - Posunutí vrstev

Dík za info, může se hodit.

Prasa i3 MK3S, Closed box, Fusion 360, PrusaSlicer, OctoPrint - Raspberry Pi 3 Model B+, Windoows 10

Posted : 14/11/2019 7:01 pm
Share: