Notifications
Clear all

"Prepínanie" medzi rôznymi tryskami  

  RSS
Ondrej
(@ondrej)
Active Member
"Prepínanie" medzi rôznymi tryskami

Ahoj, asi polovicu dielov tlačím jemnou tryskou 0.4 mm a ostatné hrubou tryskou 0.8 mm. Zaujímali by ma vaše triky ako efektívne prepínať medzi jemnou a hrubou tryskou. Ja keď potrebujem tlačiť inou tryskou, tak jednoducho zoberiem kliešte ("blicky"), pridržím tú hliníkovú "kocku" hotendu a nástrčným kľúčom vymením trysku. Treba to robiť "za tepla" - po zahriatí hotendu. Podľa návodu by som mal po výmene trysky aj nanovo kalibrovať prvú vrstvu, ale to ja nerobím (otrava). Výmena trysky vyžaduje zahriatie hotendu, aby som mohol odobrať strunu a závit trysky išiel ľahšie povoliť. Výmena je tiež veľmi nešetrná pre daný mechanizmus - už len čakám, kedy utrhnem drôty vedúce do hotendu, prípadne kedy spravím z hliníkovej kocky žvejkačku. Ideálne by asi bolo mať 2 tlačiarne - každú pre rôznu trysku.

Budem rád za konštruktívnu kritiku môjho spôsobu výmeny trysiek, prípade za nejaký tip, ktorý by umožnil jednoduchšiu výmenu trysiek, alebo zjednodušil prácu na dieloch ktoré vyžadujú použitie rôznych trysiek.

PS: To, že nekalibrujem prvú vrstvu po výmene trysky, sa mi zatiaľ vypomstilo len raz. Tryska v tomto prípade začala počas tlače prvej vrstvy drieť o podložku. Pri tejto výmene som ale spravil chybu, že som výmenu robil za studena a povolenie/dotiahnutie trysky išlo veľmi tuho a pravdepodobne som ju nedotiahol dostatočne, lebo som sa bál, že niečo utrhnem. Počas písania ma ešte napadlo, že by som si mohol vytlačiť špeciálny kľúč na prichytenie tej hliníkovej kocky, aby som ju nemusel "znásilňovať" kliešťami.

Posted : 18/06/2022 3:58 pm
kUMters
(@kumters)
Estimable Member
RE: "Prepínanie" medzi rôznymi tryskami

Ahoj, robím to úplne rovnako. Samozrejme presne ako píšeš = kľúč/vec na presné uchopenie telesa je best a k tomu doťahujem momentovým kľúčom aby som to neprehnal. A rovnako ako ty, nerobím kalibráciu prvej vrstvy.

Inak ja mám 3 tlačiarne, takže na bežné veci mením tlačiareň, ale len na jednej mám MMU2S, takže u nej to mám presne ako ty.... 

MK3S + MMU2S (@BMG + MOSQUITO), MINI, ANET A8

Posted : 18/06/2022 5:10 pm
Share: