Problém při nahrávání nového updatu 3.13.1. na MK3S s MMU2S
 
Notifications
Clear all

Problém při nahrávání nového updatu 3.13.1. na MK3S s MMU2S  

  RSS
davecupra
(@davecupra)
Active Member
Problém při nahrávání nového updatu 3.13.1. na MK3S s MMU2S

Dnes jsem po delší době ( cca 1 měsíc - dovolená, atd... ) chtěl jít tisknout na své MK3S, kterou mám víc jak tři roky ( aktualizovaná hned jak to šlo vždy na nejnovější update ). O novém updatu jsem ještě nevěděl. Jako vždy jsem si dal předehřev a zavedl cívku přes MMU2S. Naslicoval si soubor a šel tisknout. Po zasunutí karty se mi ale objevila hláška, že vyšla nová aktualizace a že je nutno aktualizovat. Tudíž jsem stáhl soubory jak pro tiskárnu, tak pro MMU2S a dal updatovat tiskárnu. Při 49 procentech došlo k restartu tiskárny, znovu naběhla, ale zůstala zacyklena v uvítacím nápisu na displayi - ORIGINAL PRUSA I3 - PRUSA RESEARCH a pár teček za tím s tím, že běží i chladící větrák tisku...A takhle zůstane. Ztratila kontakt s PC a již nešlo nic dělat. Zkoušel jsem i trik s tlačítky na tovární reset a nic. Zkoušel jsem i resetovat desku tím tlačítkem na ní a nic ( rada o podpory byla připojit PC a mít připravenou aktualizaci a stisknout reset na desce, že by se to mohlo chytnou z toho cyklu - port COM3 se stejně nezobrazil ). Stále to samé. Jen uvítací pozdrav. Po vypnutí/zapnutí to samé, ale MMU2S se normálně zkalibruje. Podpora mi tvrdí, že asi odešla základní deska, respektive bootloader. Chci se zde zeptat zkušenějších, jestli jsem jediný s tímhle problémem nebo měl i někdo jiný podobný problém? Je možno jí znovu rozchodit nebo je opravdu nutné kupovat novou základní desku? PROSÍM O POMOC.

Posted : 11/09/2023 2:58 pm
Jára
(@jara)
Trusted Member
RE: Problém při nahrávání nového updatu 3.13.1. na MK3S s MMU2S

Mě prošel update na 1.13.1 naprosto bez problémů.

Většina slušných výrobců má nějaký flash recovery, když se zápis do flash paměti nepovede. Já jsem to naštěstí zatím nepotřeboval.

 

Posted : 23/09/2023 9:39 am
davecupra
(@davecupra)
Active Member
Topic starter answered:
RE: Problém při nahrávání nového updatu 3.13.1. na MK3S s MMU2S

Díky za odpověď.

Bylo by super, kdyby mi Prusa Research pomohl s nějakým recovery flashem. Podpora slíbila, že tento problém předá vývojářům a že se mi ozvou, pokud mi budou moci nějak pomoct. Tak zatím čekám. Snad pomůžou, protože mi přijde fakt blbý, že mi při updatu odejde hlavní komponent tiskárny... Update jsem dělal pořád stejně jako vždy u každého updatu... tiskárnu mám od 6/2020 a do té doby fungovala bez jediného problému. Prostě mi přijde nefér, že mě tiskárna donutila k updatu a když jsem ho provedl, ve 49% došlo k restartu a konec... zacykleno... vadí mi prostě, že to nebylo mojí chybou a že by se tohle nemělo dít po třech letech od výroby/prodeje.... navíc ta tiskárna netiskla pořád, odhadem měla nečo kolem 200 tiskových hodin. Teď se už ale přesný počet nedozvím, jelikož mi tiskárna zůstává v uvítacím pozdravu.

 

Každopádně ještě jednou díky za odpověď.

Posted : 23/09/2023 10:21 am
Share: