Notifications
Clear all

problém s pindou  

  RSS
ivan.m7
(@ivan-m7)
New Member
problém s pindou

Dobrý den, řeším problém při kalibraci osy Z, kdy tryska při kalibraci naráží dost brutálně do podložky. Problém je že toto je chyby nahodilá, jednou to neudělá nic a za týden hned problém.

Posted : 01/03/2018 3:40 pm
Jarda D
(@jarda-d)
Estimable Member
Re: problém s pindou

funguje dobře ta sonda? Já to řešil s podporou, řekli mi že to je vada P.I.ND.y. rsp. kabeláž k ní. že je asi někdě seklej a udělá to jen v určitý poloze - podle toho jak se zrovna kabel nakroutí. Jenže sonda mi fungovala, jen to nešlo zkalibrovat ( je to indukční senzor, při přiblížení imbusáku k ní tiskárnu zastavila). Takže jsem na podporu nedal a chybu našel (blbě sestavená tiskárna 🙂

Posted : 01/03/2018 5:44 pm
petr.m18
(@petr-m18)
New Member
Re: problém s pindou

Mohu se zeptat, co bylo špatně sestavené?

Mám podobný problém - tryska mi naráží do podložky, dělá to ale neustále, nejde zkalibrovat. Mě ovšem tiskárna fungovala bez problémů mnoho týdnů. Po ukončení cca 30h tisku jsem dal tisknout další model a tiskárna mi najednou vyryla stopy do podložky.

Když jsem nad tím přemýšlel, vzpomínám si že při ukončování předchozího tisku - když tisková hlava odjížděla do parkovací pozice jsem slyšel neobvyklé lupnutí ale byl jsem zrovna otočený a nepřikládal jsem tomu velký význam. Po spuštění dalšího tisku mi poté začala rýt do podložky. Bez jakéhokoliv zásahu do tiskárny. Již při kalibraci podložky ji prohýbá. Myslel jsem, že odešla PINDA, ale ta na přiložení kovu reaguje. Také není nijak posunuta ve svém držáku. Mezera mezi pindou a podložkou v pozici, kdy se tryska dotýká podložky je cca 1mm. Ostatně nedovedu si představit jak by s e s tím masivním závitem mohla pohnout.
Jediné co mě napadá je tedy uvolnění nějaké jiné části, ale nemohu nic najít.

Má někdo nějaký nápad ?¨

Díky.

Posted : 17/03/2018 6:33 pm
vladimir.s11
(@vladimir-s11)
Estimable Member
Re: problém s pindou

To odpovídá tomu co jsem řešil v jiném vlákně. K PINDa jsou 4 vodiče. Dva napájecí jsou v pořádku, PINDA svítí a po přiložení kovového předmětu pod ni začne blikat. Ale je přerušený signálový vodič a neposílá signály do řídící jednotky. Ale jen někdy, když se zrovna dostane do polohy, že jsou dráty od sebe. Dá se to lehce zjistit. Teď mě jede tiskárna a nedostanu se k menu a v příručce tiskárny to není popsané. Zavolej na horkou linku a měli by Te navést a vysvětlit co to má dělat. Ta obrazovka kde to je vypadá takto: Vlevo je pod sebou XYZ a vpravo hodnota 1 nebo 0? Při pohybu os by se hodnota měla měnit. Když se nemění tak je špatná PINDA. Přesně si to nepamatuji, to by Ti měla právě říct ta horká linka. Škoda, že to není v Příručce tiskaře, měli by to tam u Průšů doplnit.

Posted : 17/03/2018 11:56 pm
petr.m18
(@petr-m18)
New Member
Re: problém s pindou

Diky za odpoved, to dava perfektni smysk, bohuzel jsem to vyzkousel a zda se ze v tom problem neni 🙁

Zkusil jsem co jste psal a v menu nasel test koncovych spinacu a zde je videt ze osa Z spina kdyz priblizim kousek kovu.
Zkusil jsem i projet celou delku osy X a zadne vypadky tam nejsou.
Pinda sepne i pri priblizeni k podlozce v kalibracnim bode 0:0, jenze pozde, az pote co tryska podlozku prohne.

Nepovazuji za mozne, ze se sonda posunula. To jsem zkousel jako prvni, drzi jako blazen a mezera mezi ni a koncem trysky je cca 1mm, na tloustku stahovaci pasky jak se pise v navodu. NAvic problem seprojevil mezi dvema tisky, kdy tiskarna stala na stole a s nicim se nemanipulovalo.

Zitra zkusim zavolat na podporu, dekuji za pomoc.

Posted : 18/03/2018 3:06 pm
Share: