Notifications
Clear all

Puckatý výtisk  

  RSS
Hi
 Hi
(@hi)
New Member
Puckatý výtisk

Kalibrace první vrstvy je myslím OK, ale tisk se prapodivně puckatí. Co s tím? Děkuji za radu.

This topic was modified 2 years ago by Hi
Posted : 29/10/2021 6:40 pm
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
Filament

Předpokládám, že ta poslední fotka není první vrstva. Chybí další informace. Typ filamentu, příměsi (různé smetí, např. dřevěný filament, třpytky - galaxy, kovový atd), kvalita (výrobce - přísady, nekonzistentní průměr vlákna), stáří (vlhkost). Průměr trysky.

Pokud předpokládám defaultní podmínky, tedy nový Prusament PLA bez třpytek a tryska 0.4, tak pravděpodobně jde o drobné nečistoty, vtažené spolu s filamentem, tedy zaprášená cívka.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 30/10/2021 7:58 am
Hi
 Hi
(@hi)
New Member
Topic starter answered:
Filament

Jo, bude to filamentem. Sice je to originál od Průši a otevřela jsem ho v úterý, takže nemohl být ani zaprášený. Ale když jsem šla opsat parametry, zjistila jsem! Žádné PLA, ale PETG! Jdu vyměnit filament za opravdové PLA. Díky!

Posted : 30/10/2021 1:33 pm
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
Prach

Stačí si nad špulkou pročísnout vlasy a je o zábavu postaráno, i když je z obalu pár minut. No ale záměnu materiálu jsem nečekal. Takže to byl vlastně cold push. 🙂 

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 30/10/2021 7:00 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
prvni vrstva

Na druhém obrázku, který je bohužel strašně rozmazaný, mi ta linka okolo přijde hrozně rozpláclá / široká. Pokud je to opravdu tak, tak je špatně první vrstva, tryskla strašně tlačí proti podložce a výše rovněž projíždí vytištěnýma plochama a trhá je. Ale jak říkám, je to hrozně špatně vidět.

Posted : 30/10/2021 7:33 pm
Share: