Notifications
Clear all

chybové hlášení  

  RSS
Pavel Šoltys
(@pavel-soltys)
New Member
chybové hlášení

Ahoj všem,

jsem úplný začátečník. Tiskl jsem medaile, které se vytisknou perfektně, pokud jsou plošné (i s vystouplým písmem). Problém nastal, když jsem zvolil složitější tvar. Už od první vrstvy mi to tahalo filament mimo tisknutou oblast a asi po 3 vrstvách se tiskárna zastavila s chybovou hláškou, že je problém s kabeláží nebo motorky. Vše jsem překontroloval, očistil trysku a provedl znovu kalibraci 1. vrstvy. po několika vrstvách se vše opakovalo. Nevím si rady a budu vděčný za každou pomoc.

Posted : 13/01/2023 10:19 am
KOBALT3D
(@kobalt3d)
Eminent Member
RE: chybové hlášení

Máš problém len s jedným konkrétnym modelom? Slicoval si ho sám? Tlačil si predtým/potom aj niečo iné? Tlačiareč si kupoval zostavenú? 

Posted : 16/01/2023 5:54 pm
Pavel Šoltys
(@pavel-soltys)
New Member
Topic starter answered:
RE: chybové hlášení

Problém mám jen s tímto modelem, dělá to asi u 6 spodních vrstev a pak je to Ok. Zkoušel jsem i jednodušší medaile a bez problémů. Slicoval jsem tak, že jsem importoval do programu a hned exportoval v .gcode - jak říkám, jsem úplný začátečník (celkem 4 tisky) a trošku se v tom plácám - systémem "pokus - omyl". Tiskárna Průša MINI byla ze dvou kusů, tam by to sešroubovala i cvičená opice (dělali údržbáři ve škole). Budu rád za jakoukoli pomoc a zatím díky za reakci. 🙂

Posted : 17/01/2023 6:57 am
Pavel Šoltys
(@pavel-soltys)
New Member
Topic starter answered:
RE: chybové hlášení

Díky - vyřešeno s podporou - stačilo odříznout spodní dvě vrstvy, aby se měly další vrstvy o co opřít. 😉

Posted : 18/01/2023 3:19 pm
Share: