Notifications
Clear all

Více trysek pro jeden tisk  

  RSS
Honza
(@honza-5)
Active Member
Více trysek pro jeden tisk

Zajímalo by mě jestli jde nějak nastavit více průměrů trysek v rámci jednoho výtisku. Typicky pro tisk nějakého textu nebo QR kódu. Tryska 0.4 s tím má někdy problémy ale na 0.25 to jde o dost lip no zase tisknout tímhle tu podložku na které bude text by trvalo neskutečně dlouho. Dá se teda nějak nastavit aby se třeba ta podložka tiskla 0.4 tryskou a pak jak by se měl tisknout text tiskárna by se pozastavila a čekala na výměnu trysky tak jako čeká na výměnu filamentu? Popřípadě jak byste tohle řešili a tiskli? Napadlo mě mít to jako 2 rozdílné tisky s tím, že ten druhý objekt by se jakoby začínal tisknout do vzduchu ve výšce toho prvního tisku. Podložka by měla třeba 2mm, na konci tisku bych vyměnil trysku za menší a začal druhy tisk ve výšce toho prvního tisku? Pustí mě slicer tohle vůbec udělat? Že by dovolil ten druhy objet tisknout v podstatě do vzduchu protože neví že pod nim bude již vytištěný objekt?  

Posted : 24/09/2022 2:33 pm
Neolker
(@neolker)
RE: Více trysek pro jeden tisk

S .gcode problém asi nebude, ten by se dal i "slepit" ze dvou .gcode pro různé průměry trysek a dát mezi ně pauzu, ale problém bych viděl spíš v rozdílné výšce trysky, kdy se ti ji nepodaří vyměnit tak, aby si měl výšku přesně na pár mikrometrů.

Lepší řešení je rozříznout objekt tak, aby se základna vytiskla 0,4 mm tryskou a pak vršek s pár vrstvami pod QR kódem 0,25 mm tryskou a oba modely potom slepit.

Posted : 03/10/2022 12:20 pm
Share: