Prusalink/Prusaconnect problém pri set-upe
 
Notifications
Clear all

Prusalink/Prusaconnect problém pri set-upe  

  RSS
peto.r_
(@peto-r_)
Member
Prusalink/Prusaconnect problém pri set-upe

Prusalink pripojenie

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.

-Tento problém mi zobrazuje server, ak sa chcem pripojiť do webového rozhrania prusalinku a spraviť prvotné nastavenie. Prusalink mi v poriadku beží na systéme Raspbian, ktorý ide na staršom linux PC. prusalink mi funguje, pretože ak zadám príkaz "prusalink status", systém mi vyhodí hlásenie "service running with pid 1096 ". Tiež sa mi po spustení zobrazí na pripojenej 3D tlaciarni (PRUSA MK3S+) IP adresa: go-192.168.1.38 . Pri postupe podľa návodu, ak pôjdem na túto adresu, tak by sa mi malo zobraziť rozhranie na webe a prvotné nastavenie spraviť odtiaľ. Avšak ak adresu zadám do prehliadača (používam chrome aktualizovaný na najnovšiu verziu), web mi vyhodí chybové hlásenie vyššie uvedené v hlavičke tohto príspevku. Potreboval by som teda Radu. Čo mám robiť, aby som mohol normálne pokračovať v nastavovaní služby prusalink/prusaconnect, prípadne čo som mohol pri inštalácii prusalinku do systému zabudnúť. Moja druhá otázka je tiež, či sa mi bude služba prusalink zapínať vždy automaticky po spustení systému, alebo to treba ešte dodatočne ponastavovať.

Za každú odpoveď, alebo pomocnú radu budem veľmi vďačný. Pekný deň praje

-Peter 

Posted : 02/12/2023 12:12 am
pink_clown
(@pink_clown)
Trusted Member
RE: Prusalink/Prusaconnect problém pri set-upe

No asi ti v poriadku neběží, když nespustí službu. Nevím jestli ti někdo poradí, neboť se s tím asi nikdo nezabýval - připojit Prusalink přes PC. Je možné, že se raspberian na tvém PC nechová stejně jako RPI. 

RPI Zero W koupíš za pár babek, zasuneš ho přímo do slotu tiskárny a funguje. 

Současně odpovídá kladně na tvoji otázku, po zapnutí tiskárny se spustí i Prusalink a pokud máš v tiskárně povolený Connect, tak se ti automaticky připojí do Connectu.

Posted : 04/02/2024 7:06 pm
Share: