Notifications
Clear all

Kalibrace první vrstvy vs P.I.N.D.A sonda  

  RSS
mhustak
(@mhustak)
New Member
Kalibrace první vrstvy vs P.I.N.D.A sonda

Zdravím,

nemůžu příjít na to co dělam špatně. Sestavil jsem tiskárnu všechno jsem měřil dokonce jsem používal i digitální váhu s kompenzaci perfektní roviny, takže tiskárna má všude perfektní roviny a právé ůhly.

Ale když jako poslední krok nastavím pinda sondu přesně podle návodu na výšku stahovaního pásku a nechám udělat kompletní inicializační kalibraci tak všechno je v pořádku dokonce u test nastavení refenčních bodů je v pořádku, ale když provedu kalibraci první vrstvy tak musím nastavit offset na 1,5 aby se mi vůbec vlákno přichytilo na podložku.

A pak když dám tisknout testovací výrobek tak tiskne první vrstvu do vzduchu.

Zajímalo by mně jak je možné, že musím nastavit tak velký offset když jsou všude pravé ůhly a roviny a sonda je nastavena dle návodu

A jak je možné, že když je kalibrace první vrstvy v pořádku proč je tisk první vrstvy výrobku ve vzduchu? 

Už jsem zkoušel všechno možné, ale už nevím co je špatně nebo kde dělam chybu.

Díky za pomoc

Marcel

Posted : 05/02/2022 9:58 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE: Kalibrace první vrstvy vs P.I.N.D.A sonda

Offset 1,5 není žádná hrůza. Teda pokud by to bylo správně. To číslo se bude prostě lišit podle toho, jak vysoko resp. nízko máš PINDu proti trysce. Akorát bys teda samozřejmě neměl tisknout do vzduchu. Tzn. při kalibraci musí být linka pěkně připláclá na podložku (připláclá neznamená rozpláclá). Když začneš tisknout, mělo by to vypadat podobně jako při kalibraci, případně to můžeš ještě během tisku první vrstvy doladit.

S úhlama to nemá co dělat, ty se kontrolovali při kalibraci XY.

Vzdálenost PINDy od podložky na výšku stahovacího pásku je trošku subjektivní metoda. On ten pásek není všude stejně silný, dá se to na něj přitisknout, nebo se ho jen dotkout. Všechno tohle je +- půl milimetru a to ti pak dělá ten rozptyl kalibrační hodnoty. 

Když PINDu nepatrně zvedneš (pootočíš třeba o závit nebo tak), tak ti samozřejmě číslo bude padat dolu. Obecně by měla být PINDA co nejvýše, aby se nezadrbávala o tisk. Ale když to přeženeš, narazí ti tryska už při kalibraci nebo na začátku tisku do desky. Takže pokaždé, když s ní hýbeš, je dobré držet prst na resetu a jakmile se dotkne desky, hned zrušit a poupravit výšku PINDy.

Posted : 05/02/2022 10:24 pm
Milos V.
(@milos-v)
Prominent Member
RE:

Ještě prosím připoj foto z kalibrace, foto z tisku toho modelu co se ti tiskne do vzduchu a ideálně i třeba stl toho modelu. Jinak ti neporadíme co je špatně.

Posted : 05/02/2022 10:25 pm
mhustak
(@mhustak)
New Member
Topic starter answered:
RE:

Zdravím,

problém vyřešen přehrál jsem FW a zvedl jsem P.I.N.D.A sondu o něco výš než je uváděno v návodu na výšku zhruba dvou stahovacích pásků a už je to v pořadku. Korekci Z osy mám nyní -0,300 a tiskárna jede jako fík.

Díky za rady a váš čas.

Marcel 

Posted : 09/02/2022 1:34 pm
Share: