Avisos
Vaciar todo

Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm  

  RSS
ipex.j
(@ipex-j)
New Member
Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Dobrý den,
chci vytisknout draka z ABS a základna se mi vždy zkroutí po tisku první vrstvy. Na foru je psáno že pro větší objekty má být podložka až 115-120C ale vyhřívání není možné dosáhnout více jak 100C. Je to úmyslné omezení nebo chyba podložky ? Co dělat když potřebuju vyšší teplotu ?

Respondido : 25/09/2015 10:26 pm
ipex.j
(@ipex-j)
New Member
Topic starter answered:
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Možná špatně nanáším lepidlo a ABS na podložku, ale spíš si myslím, že se to prostě smrští tak, že to žádné lepidlo neudrží.Rozdíl teplot je příliš vysoký. Zkouším snížit teplotu trysky na 240-230, ale to zase způsobí že se to vůbec nepřilepí a filament tryska tahá za sebou po podložce. Je moc tuhý už na trysce, to tak na mne působí.

Respondido : 25/09/2015 11:59 pm
Josef Průša
(@josef-prusa)
Miembro Admin
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

100C je v poradku. Myslim ze budete mit spatne nastavenou vysku trysky od podlozky. V manualu je to hezky popsane.

Founder and owner / Majitel a zakladatel
Respondido : 26/09/2015 6:53 am
KeXo
 KeXo
(@kexo)
Reputable Member
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Tiez by som chcel reagovat na tu otazku v prvom prispevku ohladom tej vyssej teploty. Tiez sa mi vacsie objekty v zakladnej vrstve oduvaly do hora a praskali. Vyssia teplota zakladnej dosky tento problem sice vyriesila, ale dosiahnut ju bolo dost velkym problemom a cim dalej je vacsi. Momentalne sa mi nedari uz dostat ani na uroven 109`C, pricom predtym aj ked s casovymi tazkostami som sa dostal aspon na tych 113... vyssie to uz fakt neslo. V com by mohol byt problem ze to takto pomali stagnuje?

_________________________________________________
user Prusa i3 MK2 (1.75mm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Respondido : 11/10/2015 10:05 pm
Josef Průša
(@josef-prusa)
Miembro Admin
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Podlozky jsou spocitane tak aby kdyby se stalo neco s elektronikou a topila porad tak neprekroci bezpecnou teplotu. Adalindu co mame v souborech jsem nekolikrat testoval a na 100°C nebyl nikdy problem. Nemate v mistnosti pruvan? Jinak Adalindu doporucuji z PLA, z ABS se snadno lamou kridla 🙁

Pokud chcete vetsi teplotu podlozky, je mozne sundat ze zdrojetisknuty kryt a potenciometrem ve zdroji nastavit proud az na 13V, cimze se zvedne vykon vsech soucasti. Ale to je pro zkusenejsi ...

Founder and owner / Majitel a zakladatel
Respondido : 12/10/2015 1:56 pm
KeXo
 KeXo
(@kexo)
Reputable Member
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Nie, prievan sa snazim eliminovat, dokonca som uz od manzelky pocul, ze od vtedy co je doma 3D tlaciaren, tak vobec nevetrame 😎
Kedze sa v poslednej dobe ochladilo, tak som to tiez skusal pripisovat mozno nizsej izbovej teplote... ale ani pri dovykurovani izby za pomoci klimatizacie to nepomohlo, rozdiel nebol badat.
Jediny rozdiel je pri zlozeni skla, potom sa podlozka vyhreje na teplotu 110 uplne bez problemov a ovela rychlejsie.

_________________________________________________
user Prusa i3 MK2 (1.75mm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Respondido : 12/10/2015 6:21 pm
KeXo
 KeXo
(@kexo)
Reputable Member
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Takze poriesil som to docasne externou ziarivkovou lampou. Staci ju dat a zasvietit tesne nad podlozkou. Teplota sa dostane na vyssiu uroven ovela rychlejsie a v pohode znova zvlada tych 110°C. Jediny minus je v tom, ze musim cakat na vyhriatie a potom dat lampu bokom, aby pri tlaci nezavadzala. Predtym som hned zadaval tlac, ktora sa spustala automaticky po zahriati podlozky na nadstavenu teplotu. Kazdopadne lampa mi pride vhod aj pri nocnej kontrole tlace (uz aspon nemusim svietit v celej izbe), takze som zabil 2 muchy jednou ranou.

_________________________________________________
user Prusa i3 MK2 (1.75mm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Respondido : 14/10/2015 12:43 am
Cipis
(@cipis)
Miembro
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Co zkusit 2mm sklo místo 3mm? To by mělo nahřívání dost pomoct, minimálně urychlit.

Respondido : 16/10/2015 10:22 pm
KeXo
 KeXo
(@kexo)
Reputable Member
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Nad tymto som uz rozmyslal. Ale kedze sklar je pekne drahy a za vyrezanie a material pyta nehorazne vela... Aj to 3mm som radsej dokupil cez eshop. Nechapem ako sa p.Prusa dostal na taku fajn cenu. Mozno by nebolo zle dat do ponuky aj 2mm sklo, teda po uspesnom otestovani.

_________________________________________________
user Prusa i3 MK2 (1.75mm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Respondido : 19/10/2015 5:17 pm
martin.w
(@martin-w)
Active Member
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Zdravím přátelé
Také mám problém předehřát desku na 100 stp.zkusím přidat na tom potáku jak radí p.Průša .Žárovkou si přitápět si myslím ,že je dost nepraktický ...
Dělám si ještě takovou skříňku z plexyskla .Myslim ,že se bude zahřívat dřív a troufám si říct ,že bude i větší úspora energie 😉

Respondido : 16/12/2015 6:11 pm
martin.w
(@martin-w)
Active Member
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

zkusil jsem po_otocit ten potenciometr ,teplota sla pekne rychle nahoru ,ale otocil jsem ho asi moc ...po 15ti minutach tisku mi skocilo prehrati err,nevim konkretne ceho prehrati ale zrejme desky nebo zdroje...tak predpokladam, ze jsem mu dal asi vic nez oneh 13v .pootocil jsem kousek zpet a teplota v poho tak uvidime jak to dopadne .)

Respondido : 16/12/2015 7:53 pm
MikeBravo211
(@mikebravo211)
New Member
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Tak zahřívání desky na 100° jsem vyřešil velice jednoduše. Před tím mě trvalo ohřátí desky tak 30 minut.
Řešení: Při ohřívání položím na sklo 4 listy kancelářského papíru. Papír výrazně sníží vyzařování tepla a tím zrychlí ohřev. Je to ekologické (šetříme energii) a jednoduché. Papír sundám v okamžiku, kdy se extruder začíná nulovat, před zahájením tisku.

Respondido : 19/12/2015 11:34 am
martin.w
(@martin-w)
Active Member
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Zdravim pratele ,problemy s teplotou uz mam vyresenou a nahrati pro abs do deseti min.posilam fotky te skrinky z plexy .musel jsem si tedy vytisknout jine drazaky a redukce pro civky ,mohu to sem hodit ,ale myslim ze to zvladne kazdy sam ...jinak trafo jsem namontoval z venci at se zbytecne neprehriva...omlouvam za diakririku .)

Respondido : 20/12/2015 6:34 pm
Daniel Kapusta
(@daniel-kapusta)
New Member
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

Toto je super napad s tou skrinkou, tiez nad tym rozmyslam, len ma napadlo ako je to potom s dochladzovanim trysky. Ci sa to tam nebude viac prehrievat. Ale urcitr by to malo znizit hlucnost a aj zvysit ucinnost vyhrievacej podlozky a pomalsieho chladnutia vacsich modelov z ABS.

Respondido : 10/01/2016 3:34 pm
martin.w
(@martin-w)
Active Member
Re: Teplota podložky nad 100C u verze 1.75mm

zdravim...
s ochlazovani trysky zadny problem neni a pro tisk samotny si myslim ,ze uzavreny prostor tisku svedci 😉
akorat ke zdroji jsem si musel udelat chlazeni ,protoze pri tisku z abs zdroj krute topil.vetracek ma regulaci otacek, takze to mam nastaveny tak aby zbytecne nefunel na plny tocky a pritom dostatecne zdroj ochladil.

Respondido : 20/01/2016 6:22 pm
Compartir: