Notifications
Clear all

Závitová vložka v MK2 MM (pro Y-spliter; multiplexer)  

  RSS
milan.m
(@milan-m)
New Member
Závitová vložka v MK2 MM (pro Y-spliter; multiplexer)

Zdravím,
hledám vhodné kovové vložky se závitem (mosazné inserty do kterých se montují FESTO spojky), které jsou použité v Y-spliteru. Chtěl bych Y-spliter vytisknout znovu protože u původní, který jsem dostal v upgrade kitu MM již s předvlisovanými závitovými vložkami, nebyl vytišten příliš kvalitně. Jedna z ocelových trubiček, která se do Y-spliteru vkládá je silně nevycentrovaná a při tisku má tendenci ořezávat filament - tvoří chuchvalec a má tendenci trubičku ucpat.

Sekundárně bych rád použil tyto závitové vložky na vstupu do podavačů filamentu pro možnost napojení PTFE hadičky (tj. na propojení mezi odvíječem filamentu a motorizovanými podavači)

Nejpodobnější tomu co je v Y-spliteru jsem našel toto:
https://eu.shop.bossard.com/cz/cz/9497/matice-samojistici-matice/nytovaci-matice/bn-196_kruhove-nytovaci-matice

budu vděčný za vaše návrhy a rady.

Díky.

Posted : 05/10/2017 10:13 am
miroslav.h4
(@miroslav-h4)
Reputable Member
Re: Závitová vložky v MK2 MM (pro Y-spliter multiplexer)

Především bych zkusil tento díl (Y-splitter multiplexer) reklamovat, protože za své (jistě prvotřídní) peníze máš nárok na prvotřídní zboží. A potom by se vidělo co a jak dál. To co popisuješ je vlastně matice používaná k zesílení a zpevnění závitových spojů v tenkém plechu, kdy se ten plechový předmět nevyrábí na střižném lisovacím nástroji. Myslím si že kovový díl je vyroben na zakázku přímo pro PR a místo toho rýhovaného povrchu tam bude nějaký závit, protože tam při posuvu působí poměrně velké síly vzhledem k velikosti dílu. Možná by se podobný díl nechal najít u firmy FESTO, která ony spojky vyrábí. Jinak to jsou obyč. spojky na rozvod stlačeného vzduchu v automatizační technice. A asi by tam nakonec mohla být některá z oněch matic s delším rýhovaným krčkem, třeba tahle s číslem 1097725. Závit M5 a rýhovaná část 6 mm dlouhá a po zdrsnění rýhování naražená a zalepená kvalitním lepidlem. V nejhorším případě to dobrý soustružník jistí a nebyl by až tak velký problém ty dílečky nechat vyrobit. A co se propojení extrudéru s držákem cívek pomocí hadiček týká, tak toto řešení bylo vidět u prvních verzí MM ještě v průběhu vývoje a později asi z dobrých důvodů opuštěno. Zjednodušilo se tím zavádění filamentu do podavače.

Posted : 05/10/2017 11:10 am
miroslav.h4
(@miroslav-h4)
Reputable Member
Re: Závitová vložka v MK2 MM (pro Y-spliter; multiplexer)

Nějaké kovové části, připadající v úvahu se nechají najít i tady: https://www.google.co.uk/search?q=threaded+brass+insert&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjwn7nHndXWAhWJC5oKHUEaB3IQsAQIRg&biw=1520&bih=962 Odkaz je čerpán z podobného, vlastně úplně stejného dotazu v anglické části fóra tady: https://shop.prusa3d.com/forum/original-prusa-i3-mk2-multimaterial-f26/festo-components-t6069.html

Posted : 07/10/2017 9:47 pm
Share: