Notifications
Clear all

vynechaný materiál?  

  RSS
libue.k2
(@libue-k2)
New Member
vynechaný materiál?

Zdravím,
nemohl byste mi někdo poradit? Při tisku tohoto a podobných tvarů se mi v první vrstvě skvěle natiskne začátek, obvodové čáry, a pak je potřeba, aby dvě malé plošky vyplnil materiálem. A tady v polovině případů začne přeskakovat materiál, první vrstva je nedodělaná, s mezerami. Druhá už se někdy chytne a pokračuje dál, někdy začne taky dělat mezery víc a víc, a musím vysunout a znovu zavést filament. A i když se chytne, tak výrobek je ze spodní strany nehezký, jsou tam díry po chybějícícm filamentu. Tisknu z PLA, mám i3 MK2. Zkoušela jsem i podobné, ale jiné gcode, zkoušela jsem i jiné barvy filamentu. Používám filamenty od Průši. Dělá to vždy jenom v těch vybarvujících plochách. viz 1 obrázek

Co s tím? Zkoušela jsem jiné nastavení výšky vrstvy, ale to se mi zase nechytnou ty čáry kolem, zkoušela jsem zvýšit teplotu podložky na 60°. Zkoušela jsem snížit rychlost , což někdy trochu pomohlo, ale někdy taky ne, navíc bych byla ráda, kdybych u každého tisku nemusela přenastavovat během tisku. Mám podezření na špatně nastavené dva horní šrouby, které zasouvají filament dovnitř, ty jsem musela oddělat, když se mi tam něco zaseklo a nejsem si jistá, jak moc je utáhnout. Zkouším furt tam i zpět, ale nepřišla jsem na ideální řešení. Je nějaký návod, jak to nastavit akorát? Může tohle být příčinou i mého druhého problému, a to špatně vytištěné vrstvy na dvě nádobky? Ta horní vrstva v gcode je hustší než ty předchozí, ale vytiskne se takto divně, přestože jinak velká nádoba (větší plocha spodníčásti) to nedělá. Nebo nesouvisí třeba nějak tyto problémy s délkou čáry?

Jsem v 3D tisku mírně pokročilý začátečník a doufám v jakoukoliv pomoc. Díky
Kvirin

Posted : 28/07/2018 12:17 pm
libue.k2
(@libue-k2)
New Member
Topic starter answered:
Re: vynechaný materiál?

Ještě doplňující informace - tyto problémy tiskárna dělá u tohoto typu okrouhlých předmětů, když pak začnu tisknout jiný typ materiálu, je vše ok, (teda až na výjimku u druhého obrázku). Ale u toho kulatého typu je to hodně často. Mám jich víc, jenom ty popisky, které dělají chyby, jsou trochu na jiných místech. Není spíš problém v gcode? Ale je to všechno první vrstva, nevím, kde by v tomto mohl být problém.
Kvirin

Posted : 28/07/2018 9:52 pm
Share: