Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)
 
Benachrichtigungen
Alles löschen

Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)  

Seite 1 / 2
  RSS
Josef Průša
(@josef-prusa)
Mitglied Admin
Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)

První základní tiskové nastavení MK2 tiskárny. Postupně budu dávat další a ladit aktuální na základě vašeho feedbacku.

UPDATE 7. července 2016
Kompletnější nastavení se zvolením kvality a materiálu.

UPDATE 14. července 2016
"Merge all outlines into single solid model" nastavení vypnuté

Founder and owner / Majitel a zakladatel
Veröffentlicht : 29/05/2016 9:52 pm
Cipis
(@cipis)
Mitglied
Re: Simplify3D tisková nastavení

Přikládám moje nastavení pro 0.15mm vrstvu, pokud bude mít někdo zájem.

Oproti prvnímu profilu pro 0.2mm, který je ke stažení na www jsou tam kromě výšky vrstvy a s tím souvisejících změn i jiné změny:

- změna retrakce na 0.8mm,
- zapnutí z-liftu (zatím zkouším 0,15mm),
- snížení minimální rychlosti ve Speed overrides (cooling) z 20% na 15%, což při aktuálním nastavení rychlostí odpovídá 6mm/s,
- přidání g-code M107 do koncového skriptu pro vypnutí ventilátoru po tisku,
- zvýšení rychlosti při přesunech (zatím z 80mm/s na 110mm/s),
- extruze při tisku bridge snížena na 90% (to je zatím spíš pokus),
- přidán profil pro PLA Fillamentum, kde dávám menší teplotu, než u Prusa/Mladeč filamentu (na 210C by to jelo taky, ale proč chladit 210C, když můžu chladit 200C).

Veröffentlicht : 11/06/2016 9:53 am
David T.
(@david-t)
Noble Member
Re: Simplify3D tisková nastavení

Zjistil jsem, že mi tiskárna při použití gcode ze Simplify3D s nastavenýma stejnýma rychlostma tisku jako Slic3r u některých specifických tisků a jenom někdy přeskočí krok na Y, tisk je pak zničen. A udělá to pokaždé na stejném místě a pouze s motory v tichém režimu. Zkoumal jsem důvody, protože stejný předmět slicovaný pomocí Slic3ru se vytiskne. Zjistil jsem, že problém je pravděpodobně v tom, že Slic3r má v profilu poměrně sofistikovaně řešenou práci s akcelerací. Simplify3D toto neumí, nicméně existuje na to workaround.
V nastavení procesu na záložce Scripts dole je okno pro Additional terminal commands for postprocessing a tam se dá vložit např. toto:
{REPLACE "; outer perimeter\n" "; outer perimeter\nM204 S800\n"}
{REPLACE "; inner perimeter\n" "; inner perimeter\nM204 S800\n"}
{REPLACE "; solid layer\n" "; solid layer\nM204 S1000\n"}
{REPLACE "; infill\n" "; infill\nM204 S2000\n"}

Princip funkce je ten, že se vezme vygenerovaný gcode a pomocí funkce REPLACE se v něm hledají výskyty toho prvního textu a nahradí se tím druhým. V tomto konkrétním případě se hledají komentáře označující začátek perimetrů resp. infillu a jsou nahrazeny textem, který k nim přidává příkaz na nastavení akcelerace.
Hodnoty jsem převzal ze Slic3ru a s tímto nastavením se mi předmět vytiskne. Plynulé rozjezdy a brždění definované touto akcelerací sníží pohybové rázy a jde to tisknout i v tichém režimu. Má to nevýhodu, že se přestane správně ukazovat odhadovaná doba tisku, akcelerace ji prodlouží.

Veröffentlicht : 15/06/2016 8:13 pm
Cipis
(@cipis)
Mitglied
Re: Simplify3D tisková nastavení

Taky se mi to jednou v ose Y stalo. U MK1 byla ve startovacím skriptu na začátku úprava akcelerace. U nového Slic3ru už to není, protože má v sobě přímo integrovanou práci s akcelerací (super věc).

Ten řádek ve startovacím skriptu je takto (změna akcelerace pro X, Y a Extruder).
M201 X1000 Y1000 E600

Pro MK2 jsem zatím tento řádek přidal do Simplify a Cury, na ten postprocessing se taky podívám, protože je dobré používat jinou akceleraci pro perimetry a jinou pro infill.

Veröffentlicht : 15/06/2016 8:45 pm
Štefan Chovanský
(@stefan-chovansky)
Active Member
Re: Simplify3D tisková nastavení

Zdravim, potřebuju poradit úplný základ ohledně nastavení tisku 🙂 Nevím jak nastavit infill angle.

zvolím "edit process settings" => infill => infill angle offsets => add angle (mnou zvolený uhel) => OK => prepare to print! A v náhledu objektu je pořád úhel 45°

Díky

Veröffentlicht : 05/07/2016 11:52 am
Josef Průša
(@josef-prusa)
Mitglied Admin
Themenstarter answered:
Re: Simplify3D tisková nastavení

UPDATE 7. července 2016
Kompletnější nastavení se zvolením kvality a materiálu.

Founder and owner / Majitel a zakladatel
Veröffentlicht : 07/07/2016 5:43 pm
zz2012
(@zz2012)
Mitglied
Re: Simplify3D tisková nastavení (7. července 2016)

Ahoj, Kód vygenerovaný S3D mi nezapíná topení extruderu (i3 MK2). Topení bedu ano. Používám nejnovější profil Prusa i3 MK2, ABS, 0,2mm. Slicr3r mi funguje normálně. Nevíte někdo čím to může být? Dík.

Prusa i3 MK2, MK2S, MK3.Moje galerie 3D tisků: je ZDE a tady možná nějaká videa na YouTube.

Veröffentlicht : 10/07/2016 11:01 pm
zz2012
(@zz2012)
Mitglied
Re: Simplify3D tisková nastavení (7. července 2016)

Tak ještě doplnění:
Když zkopíruji hlavičku ze Slic3r do gcode vygenerovaného ze Simplify tak vše funguje jak má.
Když místo profilu "Original Prusa i3 MK2 RC.fff" použiji "default" (originál od Simplify) tak teploty naběhnou a vše funguje.
Když použiji profil "Prusa i3" přímo od Simplify tak teploty také nefungují.

Na tiskárně mám FW 3.0.3, Simplify verzi 3.1.0., Slic3r verzi 1.30.0.25 Prusa.
Zkoušel jsem laborovat s M107 (snad fan off) které Slic3r dává na začátek, s M104 a M109. Když jsem do těchto tří parametrů rýpal, tak to někdy začalo fungovat. Uznávám, že popis "rýpal" není moc výstižný, ale snažil jsem se vysledovat pravidelnost a to se mi za těch 20min. nepovedlo. Připoadlo mi, že když je mezi nastavením teploty M104 a M109 několik dalěích příkazů tak to funguje, ale to nebylo na 100%. Stačilo přidat na začátek M107 a už to jelo. Ale omlouvám se, neměl jsem dnes víc času. Se Slic3r mi to nikdy neudělalo sebemenší problém. Se Simplify nemám ještě ani výtisk :(.

Možná by mi stačily printscreeny něčího nastavení, nebo mám sem dát svoje?

Děkuji.

Prusa i3 MK2, MK2S, MK3.Moje galerie 3D tisků: je ZDE a tady možná nějaká videa na YouTube.

Veröffentlicht : 11/07/2016 8:45 pm
Helma O
(@helma-o)
New Member
Re: Simplify3D tisková nastavení (7. července 2016)

Já používám v Simplify3D 3.1 tento startovací skript :
M201 X1100 Y1100 E600
G28
G92 E0.0
G1 X60.0 E9.0 F1000.0
G1 X100.0 E12.5 F1000.0
G92 E0.0

a vše je OK. Nahřeje se podložka, po té tryska, ...

Veröffentlicht : 11/07/2016 9:29 pm
Cipis
(@cipis)
Mitglied
Re: Simplify3D tisková nastavení (7. července 2016)

Můj tip je, že je všechno v pořádku a jen si nepočkal, až se zahřeje podložka na cílovou teplotu :-). (v g-code ze Simplify se nejdřív nahřívá podložka, poté se teprve začne nahřívat tryska).

Poslední FFF profil je OK, startovací g-code nech jak je, jenom to chce vypnout parametr "Merge all outlines into a single solid model" na záložce advanced (nesouvisí s tímto problémem).

Veröffentlicht : 11/07/2016 10:56 pm
zz2012
(@zz2012)
Mitglied
Re: Simplify3D tisková nastavení (7. července 2016)

Jsem strašná trubka. Omlouvám se. Ano, nepočkal jsem na ohřátí bedu. Tiskl jsem z ABS a ono to na těch 100°C chvíli trvá.... Děkuji za rady.

Prusa i3 MK2, MK2S, MK3.Moje galerie 3D tisků: je ZDE a tady možná nějaká videa na YouTube.

Veröffentlicht : 12/07/2016 5:37 pm
Docik
(@docik)
Eminent Member
Re: Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)

Zdravím vás pánové. Prosím o radu, tisknu s nastaveníma z prvního komentu od pana Průši(Original Prusa i3 MK2 RC2.fff.zip), ale ještě jsem se v Simplify moc nezorientoval. Vím, že tyhle tečky vznikají když hlava začne tisknout nový perimetr tak v bodě kde začala vznikne tato tečka, ale co mám nastavit abych se jich zbavil to už nevím, bude to souvyset s retrakcí že?

reztraction distance 0,80mm
Extra Restart Distance0,00mm
Retraction Vertical lift 0,00mm
Retraction speed 1800mm/min
Coasting Distance0,20mm
Wipe distance 2,00
Coast at Ends - checked
Wipe Noozle -Checked

Budu rád za radu díky.

You can Find STL of my models here.

Veröffentlicht : 24/08/2016 11:36 am
zz2012
(@zz2012)
Mitglied
Re: Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)

Zkoušel jsi něco z tohoto? https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troubleshooting/#blobs-and-zits

Prusa i3 MK2, MK2S, MK3.Moje galerie 3D tisků: je ZDE a tady možná nějaká videa na YouTube.

Veröffentlicht : 24/08/2016 1:20 pm
Docik
(@docik)
Eminent Member
Re: Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)

Zkoušel jsi něco z tohoto? https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troubleshooting/#blobs-and-zits
Teď právě zkouším, vypadá to že se ta tečka udělá na konci perimetru. Nevěděl jsem kdy přesně se udělá tak jsem zkusil přidat 0,1mm na extra restar distance, ale to je řešení když to dělá tečku na začátku. Tak jdu zkusit přidat 0,1mm na Coasting distance, snad to pomůže.

You can Find STL of my models here.

Veröffentlicht : 24/08/2016 1:44 pm
Docik
(@docik)
Eminent Member
Re: Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)

Zkoušel jsi něco z tohoto? https://www.simplify3d.com/support/print-quality-troubleshooting/#blobs-and-zits
Teď právě zkouším, vypadá to že se ta tečka udělá na konci perimetru. Nevěděl jsem kdy přesně se udělá tak jsem zkusil přidat 0,1mm na extra restar distance, ale to je řešení když to dělá tečku na začátku. Tak jdu zkusit přidat 0,1mm na Coasting distance, snad to pomůže.

Tak jsem extra Distance dotáhl až na 0,5 a coasting Distance taky a tečky tam mám fůrt stejné? nějaké nápady?

You can Find STL of my models here.

Veröffentlicht : 25/08/2016 1:43 pm
erik.d
(@erik-d)
Trusted Member
Re: Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)

moj problem so S3D (s najnovsimi nastaveniami pre mk2) je zase ten, ze mi pri tlaceni tohto http://www.thingiverse.com/thing:8402 tlaciaren chce vyplnit stred kruhu ked prejde do pripravy na tlac. netusim preco, s default nastaveniami to ide normalne

Veröffentlicht : 07/10/2016 4:19 pm
Cipis
(@cipis)
Mitglied
Re: Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)

vypni si parametr "Merge all outlines into a single solid model" na záložce advanced

Veröffentlicht : 07/10/2016 6:23 pm
martin.h7
(@martin-h7)
Trusted Member
Re: Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)

zdravim, chci se zeptat zda se mi tisk na MK2 je pomalejsi pri nastaveni, ktere sem tu stahl, nez bylo na MK1 co mam prepsat pro rychlejsi tisk nebo prejezdy? a jeste po dokonceni tisku se nezatavi bocni ventilator,ktery chladi trysku

Veröffentlicht : 10/11/2016 5:22 pm
Cipis
(@cipis)
Mitglied
Re: Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)

Malý boční ventilátor hotendu se zastavovat po tisku nemá, ten se zastaví sám až když teplota spadne pod 50C, což je tak záměrně.

Rychlost přejezdů (když se netiskne) se nastavuje na záložce "Other" pole X/Y Axis Movement Speed.

Veröffentlicht : 10/11/2016 8:50 pm
martin.h7
(@martin-h7)
Trusted Member
Re: Simplify3D tisková nastavení (14. července 2016)

Omlouvam se, napsal sem to spatne s tim ventilatorem, porad se toci i po schladnuti desky a extruderu,abych ho zastavil tak musim tiskarnu vypnout

Veröffentlicht : 11/11/2016 7:14 pm
Seite 1 / 2
Teilen: