Notifications
Clear all

Přesné rozdělení stl. modelu  

  RSS
Panzr
(@panzr)
Trusted Member
Přesné rozdělení stl. modelu

Zdravím,
Narazil jsem na problém se kterým si nevím rady. Snažím se rozdělit Stl. model mapy ČR podle parametrického náčrtu ve tvaru vlajky. Každej program umí jen půlku toho co potřebuju :lol:. Ve fusion 360 jde udělat krásnej načrt, ale pro převod na stl. je limit 10 000 trojúhelníků a tím pádem kvalita jde rapidně dolů. V meshmixeru jde pěkně řezat, ale né přesně pod úhlem od jedné základny :D. Ve slic3ru jsem to zkoušel taky, natočit oříznout, ale díly se mi nepotkali :lol:. Za každej nápad budu rád 😉 .

Posted : 03/12/2018 9:06 pm
hp.pavel@seznam.cz
(@hp-pavelseznam-cz)
Estimable Member
Re: Přesné rozdělení stl. modelu

Asi se ti to nebude líbit ale co si tu mapu nařezat na třikrát:
- říznout ji napůl a pak každou půlku zvlášť říznout šikmo tím budeš mít dva díly bíly a červený
= a ted bud spojit to co zbylo abys udělal ten modrý trojúhelník a nebo složitěji z nového soubor ho stejným způsobem vyříznout ale tady se bojím že by se ti to špatně pak dopasovalo takže bych byl spíše pro spojení těch dvou trojúhelníku co zbyly po prvních řezech.
Tohle bys mohl dát i ve Slicru jen správným natočením

Posted : 05/12/2018 5:04 pm
Panzr
(@panzr)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: Přesné rozdělení stl. modelu

Ve slic3ru by tohle fungovalo kdyby byl model přesnej obdelník, takhle pojedu po desetinkach na X pokusů než se trefím. U klínu můžu začít zase znova 😆 . Tohle řešení není 😕 Leda nějak spojit přesně 2 modely, jestli to někde jde ?

Posted : 10/12/2018 4:11 pm
Panzr
(@panzr)
Trusted Member
Topic starter answered:
Re: Přesné rozdělení stl. modelu

Tak už mám sice 2 týdny mapu vytisklou, ale i tak se pochlubím :lol:. Nakonec jsem to nakrájel rovnou ve slic3ru s tím, že míry jsem vzal z náčrtu ;).

Posted : 30/12/2018 3:43 pm
Share: