Notifications
Clear all

Kolisani teploty ohrevu trysky  

  RSS
Josef Končitík
(@josef-koncitik)
New Member
Kolisani teploty ohrevu trysky

Dobrý den, můj problém s kolísáním teploty začíná někdy při zavádění filamentu nebo do 5 minut od začátku tisku. Tiskárna předehřeje trysku na požadovanou teplotu,  ale náhle teplota skočí i o 15-20 stupňů více. I když by už neměla vyhřívat ( modré čísla na displeji), stále teplota narůstá. Poté musím nuceně tiskárnu vypnout, protože se začne filament pálit. Vyměněn senzor teploty (ikdyž ten podle mne ukazuje co má), vyměněno topné tělísko. Přeinstalace FM taky nepomohla. 

Posted : 13/11/2022 5:56 am
Kalimero
(@kalimero)
Reputable Member
RE: Kolisani teploty ohrevu trysky

náhle teplota skočí i o 15-20 stupňů více

Rozumím tomu tak, že náhle skočí údaj o teplotě na displeji nad nastavenou hodnotu? Co znamená "náhle"? Jde o zlomky vteřiny, nebo třeba 5 vteřin?

Nebo údaj je správný, ale stoupá skutečná teplota trysky?

Předpokládám, že termistor není nalomený a je stabilně upevněn, s dobrým tepelným kontaktem. Zkontroloval bych přívodní kontakty kablíku termistoru v řídící desce. Zhoršený kontakt, tedy zvýšený odpor vyhodnotí elektronika jako snížení teploty a přitopí. Je však spousta jiných, méně pravděpodobných, avšak možných poruch. Například občasný zkrat na řídící desce - nestabilní kapička cínu mezi C-E tranzistoru, spínajícího topné tělísko.

Nejsem zaměstnancem Prusa Research.

Posted : 13/11/2022 8:36 pm
Share: