Notifications
Clear all

Vlastní menu resp. UI  

  RSS
Jakub
(@jakub-10)
New Member
Vlastní menu resp. UI

Zdravím.

Mám v hlavě jistý projekt, ale potřeboval bych poradit, jestli lze nějak ,,lidsky" upravit ovládací rozhraní UI na lcd. Je jedno jestli TFT nebo klasické Reprap variace, a asi i FW.

Plán je, že chci použít ,,střeva" z tiskárny jako controller pro pájecí stanici. Vím, že na Arduino existuje mraky hotových řešení a použít na to ,,3D board" je zvláštní, ale po různých úpravách, opravách, upgradech atd. se mi tu valí cca 8-10 desek (Anet A8, Robin Nano, Trigorilla z A3M, Einsy Rambo 1.2b MK3s) a několik LCD/TFT (DGUSII, TFT35 ,TS32 LCD12864/2004,Reprap Smart Controller... . Kromě toho že z větší části to vše mám za ,,děkuju", tak odpadají i věci, jako výroba PCB, zapojování atd. Navíc se jedná o stejný princip PID+PWM regulace, jen místo hotendu bude pájecí pero a místo hotbedu preheat 😁. 

Jediný problém je, že potřebuji předělat UI. Má vize je, že na TFT bude ovládání pro 2/3 zařízení (pajeci pero, preheat...) a k tomu nějaké ovládání příslušenství (světlo, ventilátor..) . Takže se jedná o věci jako tlačítka +/- na teplotu, zobrazení teploty nastavené/reálné, otáčky ventilátoru, světlo zapni/vypni. S možností ovládat to jak enkoderem, tak i dotykem. 

Bohužel jsem nikde nenašel rozumný návod jak na to. Jen návody typu změnit obrázek, přidat vlastní položku do menu atd... A pro HMI (DGUS, TFT35) peklo s názvem DWIN editor. Ten by to sice uměl, ale mám jen jedny nervy a už chápu, proč na fitness náramek co má moje žena je víc UI, než na všechny TFT35 variace 😁😁. 

Nejraději bych to chtěl asi na MKS Robin nano v2.0 s originálním TS35 (verze s přímým propojením přes flex bez mikrokontroleru na TFT) kde je Reprap FW, ale vyhrává lehčí varianta. Nebo HMI editor kde jen vytvoření tlačítka netrvá stejně dlouho, jako montáž Ratrigu a to  včetně řezání profilů a výroby všech šroubů zavitnikem 🤣🤣..... 

Mimochodem poslední verze DWIN prý nejde nijak přepnout z Čínštiny do EN. Je to z toho důvodu, že soudruzi z PRC nemají na webu ,,čistou" instalaci, ale kompilaci již nainstalované, takže se program odkazuje na původní složky resp. na domovkskou složku uživatele ,,Administrator" (😁možná je to jen Admin, každopádně je to vidět, když se kouknete na poslední otevřený soubor., nebo v konfiguračním ini souboru, jehož editace ale nepomůže). Stačí si ale tuto složku vytvořit, program tam překopirovat a jazyk pak přepnout. Nebo si vytvořit uživatele Administrátor, ale to nedoporučuji, jelikož je to díra v zabezpečení.....

 

Předem moc děkuji za každou radu.

 

Jakub

Posted : 12/06/2022 2:35 pm
Share: