Wymiana doświadczeń - silnik krokowy - extruder
Cześć,
Czy możecie drodzy forumowicze podzielić się Waszym doświadczeniem i odpowiedzieć mi w jednej kwestii.
W czasie wydruków (>70h) silnik krokowy który jest odpowiedzialny za podawanie filamentu bardzo się grzeje. Jeszcze nie parzy, ale na granicy.
Temat mnie zainteresował, gdy po drugim z takich dłuższych jednorazowych wydruków z PLA w pewnym momencie przestał wypływać filament. Głowica drukuje cały czas dalej. Muszę wtedy przerwać wydruk i wyczyścić wejście do extruder'a (robi się czop w miejscu wejścia do głowicy, a zaraz za rolkami podającymi. Pojawia się tam delikatne zgrubienie/nadtopienie i filament już nie potrafi przejść dalej).
Jak to u Was wygląda? Z góry dzięki za każdą podpowiedź/sugestie 🙂
PS. Jeżeli temat był już gdzieś wałkowany, dajcie tylko znać to poszukam jeszcze raz głębiej.
RE: Wymiana doświadczeń - silnik krokowy - extruder
Przeniosłem temat do innego działu.
W mojej drukarce był ten sam problem. Nakleiłem radiatory na silnik i jest lepiej 🙂
W PrusaSlicer ma pojawić się niedługo obsługa komendy M907, która zmniejsza prąd silnika przy profilach ULTRA DETAIL, DETAIL, QUALITY oraz wszystkich dla dyszy 0,25 mm.
RE: Wymiana doświadczeń - silnik krokowy - extruder
Ok, dzięki za przeniesienie i info.
To w ramach user experience - obszedłem problem poprzez wydrukowanie nakładki na silnik krokowy z możliwością zamontowania dodatkowego wentylatora który chłodzi od góry, zasilanie biorę z płyty głównej. Działa to naprawdę dobrze, wydruki lecą teraz blisko 24/7 i żadnych problemów. Rozwiązanie mogę w pełni polecić.