Tryska 0,6 a jaká je maximální dosažitelná kvalita
Četl jsem příspěvek o použití trysky 0,6 a rozhodl se ji vyzkoušet. Výměna trysky podle návodu byla celkem bez problému, jen jsme musel demontovat ventilátor, což nebylo z návodu úplně zřejmé. Dosažitelnou kvalitu testuji na žábě (tree frog). Pro trysku 0,4 mám stažený přímo gcode a tisk je OK. Pro trysku 0,6 jsem stáhl STL, vytvořil gcode ale tisk se nepodařil, a to ani při nejlepší kvalite a snížení rychlosti tisku. Vždy se po nějaké době začaly tryska škrtat o tištěné přední nohy, až je utrhla. Muj dotaz je, zda jde i s 0,6 tryskou vytisknou žabičku. Děkuji
RE: Tryska 0,6 a jaká je maximální dosažitelná kvalita
Zdravím, já používám 0,6mm trysku hlavně na velké tisky, kde není velký důraz na kvalitu detailu, např. jsem před časem tiskl plastové díly k "ikea lack boxu", při použití výšky vrstvy 0,4mm kde to šlo se celková doba tisku zkrátila o desítky hodin. Na žabičku bych 0,6mm trysku asi nepoužíval, je již dost detailní a má výšku vrstvy jen 0,05mm, což je na 0,6mm trysku málo. Na malé a detailní objekty bych doporučil 0,25mm trysku, s tou mám dobré zkušenosti tam, kde je relativně malý objekt a na něm text, nebo nějaký reliéf, který musí být přesně vytištěn.
RE:
Ja jsem videl docela pekne video o trysce 0,6. Ale nezkousel jsem to.
RE:
Vždy se po nějaké době začaly tryska škrtat o tištěné přední nohy, až je utrhla.
Váš problém je asi ten, že nesmíte požadovat takovou tloušťku vrstvy jako u předchozí menší trysky. U trysky 0,45mm je 0,2 mm vrstva v pohodě. U trysky 0,6 je lepší volit 0,3mm tloušťku vrstvy jako základní.
Mě to připadá, že běžná vrstva by měla být asi tak na polovině průměru trysky.