Po upgrade firmware na "prusa3d_fw_MK3S_MK3S+_3_13_2_7080.hex" nefunguje kalibrace xyz
 
Notifications
Clear all

[Rozwiązany] Po upgrade firmware na "prusa3d_fw_MK3S_MK3S+_3_13_2_7080.hex" nefunguje kalibrace xyz  

Strona 2 / 2
  RSS
pink_clown
(@pink_clown)
Estimable Member
RE: Po upgrade firmware na "prusa3d_fw_MK3S_MK3S+_3_13_2_7080.hex" nefunguje kalibrace xyz

toto by mělo být snad plně kompatibilní

https://www.printables.com/cs/model/200947-trapezoidal-nut-tr8x8-fit-perfect/files

Opublikowany : 02/02/2024 4:48 pm
Jára
(@jara)
Estimable Member
Topic starter answered:
RE:
Posted by: @pink_clown

Ještě doplnění, ještě bych vyzkoušel, jestli se obě matice chovají stejně na obou závitových tyčích, jestli to náhodou nebude tou tyčí.

Ano, na obou tyčích se obě matice chovají úplně stejně. Když to bylo nový, tak si na problém se třením nepamatuji a kalibrace prošla napoprvé.

Vytiskl jsem to a závit funguje, akorát příruba bude potřebovat upravit, nesedí na MK3

Úprava příruby není problém, asi bych přírubu sjel na soustruhu. Alespoň by byla rovná. Závit u matice bych asi vytočit neuměl - už proto, že je 4 chodová. A ani nemám tak malý nůž na vnitřní závit.

Mám vymyšleného něco lepšího: https://www.laskakit.cz/matice-pro-trapezovou-tyc-t8x8--mosaz/ Vrazím tam 2 mosazné matice a bude pokoj na hodně dlouho. Ještě to bude levnější. Podle mě se jedná o 4 chodý závit T8x8. Nejdříve zkusím uplatnit reklamaci. Neoriginální matice je levnější viz tento link. Tady mají matici také.

Já tomu plastu prostě moc nevěřím. Ono na tom drží celý extruder a neustále to jezdí nahoru a dolu.

Děkuji za podporu a náměty.

This post was modified 9 months temu 3 times by Jára
Opublikowany : 02/02/2024 8:15 pm
Jára
(@jara)
Estimable Member
Topic starter answered:
RE:

Reklamace byla uznána a nemá pro mě smysl bastlit matici 3D tiskem, alespoň ne teď.

Isabela 11:15 Dobře děkuji. Vidím že tiskárna je v záruce, nebude problém vám poslat náhradní díl. Poprosím vás o potvrzení doručivací adresy a tel. čísla.

Isabela 11:19 Potěšení na mé straně, ráda jsem mohla pomoci 🙂 . Ano pokud je matice zatuhlá, může způsobit tyto potíže s průběhem kalibrace.

Mě osobně vůbec chat nevyhovuje. Na odeslání mailu se připravím, do mailu nastrkám videa a nikoho to nezdržuje. Při live chatu dohledávat video dá docela práci a zdržuji druhou stranu. Jenže ten mail podpory bohužel u Průši moc nefunguje.

 

 

This post was modified 9 months temu by Jára
Opublikowany : 04/02/2024 10:50 am
pink_clown
(@pink_clown)
Estimable Member
RE: Po upgrade firmware na "prusa3d_fw_MK3S_MK3S+_3_13_2_7080.hex" nefunguje kalibrace xyz

Ale bude to zadarmo 😉 

Opublikowany : 04/02/2024 5:55 pm
Jára
(@jara)
Estimable Member
Topic starter answered:
RE: Po upgrade firmware na "prusa3d_fw_MK3S_MK3S+_3_13_2_7080.hex" nefunguje kalibrace xyz

Ono spíše než zadarmo je to v rámci záruky - za tu tiskárnu jsem dal přes 20000. Výrobce to má udělat tak, aby se výrobek po 2 roky nekazil.

Mezitím koupím mosazné matice a pokud by se podobný problém vyskytl po záruční době tak je tam dám. Ty mosazné prostě v obchodech nejsou a čeká se na dodání zboží.

Díval jsem se na tu matici pod lupou a vypadá to, že je trochu stržený povrch a trochu se třepí. To nebyl žádný chlup ani jiné smetí. Tiskárnu jsem provozoval v boxu s teplotou vzduchu kolem 40° při tisku ABS a tím je to pro daný plast horší. Tiskárna by to měla vydržet. Jinak by zase nedopadl dobře výtisk.

Opublikowany : 04/02/2024 6:29 pm
Jára
(@jara)
Estimable Member
Topic starter answered:
RE:

Matice dorazily - tiskárna opravena - kalibrace prošla bez chyb.

Zajímavé je, ze mám 4 trapézové matice a každá má jiné tření. Ty 2 nové, co jsem dostal mají tření mezi maticemi, co jsem měl - měl jsem největsí a nejmenší trení. Vybral jsem 2 matice s min třením. Tření jsem zjišťoval cvrnknutím do matice na závitové tyči podobně jako na videu. A podle toho o kolik se matice otočí jsem odhadnul tření.

Kovové matice nejsou výrobcem doporučeny:

Co se týce dotazu ohledne kovových matic, vyžadují vetsí údržbu, například pravidelné mazání a pri delším používaní hrozí opotřebení závitu motoru nebo samotné matice. U pom materiálu jsou výhody, ze nehrozí poškození závitu motoru a jsou samolubrikacní.

Asi se na výměnu vykašlu. Já jsem si myslel, že to bude ve výsledku fungovat lépe a nevěděl jsem, že ne.

 

This post was modified 9 months temu 7 times by Jára
Opublikowany : 07/02/2024 12:11 am
pink_clown polubić
Strona 2 / 2
Share: